دانلود کتاب تاپ تاپماجا | پک دانلود - packdl

موضوع این پست : دانلود کتاب تاپ تاپماجا

ادبیات شفاهی و گونه‌های مختلف آن نظیر شعر، داستان، ضرب‌المثل، تاپماجا و… بخش بزرگی از خاطرات شیرین دوران کودکی‌مان را تشکیل می‌دهند. خاطراتی با عطر و بوی نشستن پای صحبت پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و شنیدن داستان‌های سحرآمیزی که سرشار از عشق و دلدادگی بودند، خاطراتی که بیگمان تا واپسین دم حیات در ضمیر ناخودآگاه ما ریشه دوانیده و یادآوری گاه و بیگاه آن‌ها همواره با جملاتی مانند: (خوشا) و (یادش بخیر) توام خواهد بود. تاپماجاها که به صورتهای مختلف نظم و نثر و شعر و ترانه مطرح می شد و همزمان با ایجاد تفریح و سرگرمی برای اهل مجلس ، به عنوان روشی برای تعلیم و تربیت نوجوانان و تشحیذ و ترغیب حس کنجکاوی کودکان به کار می رفت متاسفانه امروزه به پدیده ای متروک و بعضا مکروه در معاشرت اهالی اردبیل ، تبدیل شده است و فرهیختگان و فرزانگان قوم نیز به جای تمرکز و توجه بر وجوه فولکلوریک آن ، بعضا حتی با ترشرویی قائم به ذات خود ، پژوهندگان این ژانر از ادبیات شفاهی را مورد شماتت قرار می دهند و از هیچ گونه گوشه و کنایه ای دریغ نمی ورزند . تاپماجا که در مناطق مختلف آذربایجان اسامی متعددی مانند تاپماجا، بیلمه‌جه، تاپیشماق، ماتاق، جومماق و… دارد، به فارسی (چیستان) و به عربی (لغز) یا (معما) گفته می‌شود و از وسیع‌ترین نمونه‌های ادبیات شفاهی آذربایجان است که در خصوص یک حادثه و پدیده یا یک موضوع، ویا یک حیوان و شیئ با رمز واشاره سخن می‌گوید و گوینده با اشاره محدودی به علامت یا کیفیت این پدیده‌ها پاسخ مورد نظر خود را طلب می‌کند. تاپماجا «کلامی است موزون، که دلالت بر ذات شیئی از اشیا با ذکر خواص و لوازم آن شیء دارد». ورود در بعضی از حوزه‌های ادبیات شفاهی و حتی بعضی از حوزه‌های فرهنگ عامیانه هنوز هم با چالش‌های متعددی مواجه است … این اثر حاوی مطالب سرگرم کننده برای نسل جوان می باشد . برای دانلود کتاب تاپ تاپماجا ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب تاپ تاپماجا
در قسمت سمت راست(موبایل:بالا) می توانید کتاب را دانلود کنید ودر قسمت چپ(موبایل:پایین) می توانید به صورت انلاین کتاب را مطالعه کنید .
دانلود کتاب با لینک مستقیم : دانلود

برخی از کتاب ها به صورت مستقیم از سایت هایی مانند تک بوک و پارس بوک گرفته شده اند . در اینجا وظیفه داریم از این سایت ها نامی ببریم تا به نحوی حق کپی رایت رعایت شود .

GDE Error: Error retrieving file - if necessary turn off error checking (404:Not Found)

اگر این پست را می پسندید در شبکه های اجتماعی خود نیز آن را انتشار دهید و ما را حمایت کنید . سپاسگزاریم .

لینک کوتاه برای این صفحه : http://packdl.com/?p=88121

پر بازدیدترین کتاب ها

جدیدترین کتاب هاوب سایت پک دانلود لذتی متفاوت از یک دانلود راحتبرچسب های کاربردی


آدرس ما در شبکه های اجتماعی