دانلود کتاب دانشنامه داروهای دارای عوارض فراوان با ویتامین ها | پک دانلود - packdl

موضوع این پست : دانلود کتاب دانشنامه داروهای دارای عوارض فراوان با ویتامین ها

ویتامین ها ، گروهی از مواد مغذی ضروری شناخته شده هستند . ویتامین ها مواد آلی ای هستند که به مقدار کم مورد نیاز بدن هستند . بدن قادر به ساختن ویتامین ها نیست . ویتامین ها در بدن انرژی تولید نمی کنند ولی برای انجام واکنش های انرژی زا لازمند . ویتامین ها به عنوان دسته ای از مواد مغذی ، خواص متفاوتی با مواد مغذی دیگر به مقدار زیاد دارند . یکی از تفاوت های مهم جایگزین نشدن یک ویتامین به وسیله ویتامین دیگر و تبدیل نشدن ویتامین ها به یکدیگر است . در حالی که وقتی گلوکز زیادی در بدن موجود باشد می تواند به چربی تبدیل شود . اما بدن نمی تواند ویتامین سی محلول در آب را به یکی از ویتامین های محلول در چربی تبدیل کند . حتی نمی تواند آن را به هیچ یک از ویتامین های دیگر محلول در آب تبدیل نماید . تفاوت دیگر این که ویتامین ها انرژی تولید نمی کنند . بلکه در مسیرهای متابولیکی رها شدن انرژی از مواد زیاد مقدار و یا تبدیل یک ماده مغذی زیاد مقدار به ماده مغذی دیگر نقش دارند . انواع ویتامین ها : ویتامین ها به دو دسته محلول در آب و محلول در چربی تقسیم می شوند . ویتامین های محلول در چربی و حلال های چربی محلولند . دفع آن ها عمدتا از طریق مدفوع است . اکثرا قدرت ذخیره شدن در بدن را دارا هستند . به همین دلیل هم مصرف زیاد آن ها خطر مسمومیت را در پی خواهد داشت . البته ویتامین های محلول در آب را هم نباید بیش از حد مصرف نمود زیرا نیاز به ویتامین را بالا می برند … در کتاب دانشنامه داروهای دارای عوارض فراوان با ویتامین ها ، درباره داروهای زیر بحث شده : آموباربیتال کلیسترامین ایندومتاسین مت فورمین متوترکسات پنی سیلامین فنوباربیتال فنی توئین اسپیرونولاکتون تتراسایکلین وارفارین برای دانلود کتاب دانشنامه داروهای دارای عوارض فراوان با ویتامین ها ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب دانشنامه داروهای دارای عوارض فراوان با ویتامین ها
در قسمت سمت راست(موبایل:بالا) می توانید کتاب را دانلود کنید ودر قسمت چپ(موبایل:پایین) می توانید به صورت انلاین کتاب را مطالعه کنید .
دانلود کتاب با لینک مستقیم : دانلود

برخی از کتاب ها به صورت مستقیم از سایت هایی مانند تک بوک و پارس بوک گرفته شده اند . در اینجا وظیفه داریم از این سایت ها نامی ببریم تا به نحوی حق کپی رایت رعایت شود .

GDE Error: Error retrieving file - if necessary turn off error checking (404:Not Found)

اگر این پست را می پسندید در شبکه های اجتماعی خود نیز آن را انتشار دهید و ما را حمایت کنید . سپاسگزاریم .

لینک کوتاه برای این صفحه : http://packdl.com/?p=88415

پر بازدیدترین کتاب ها

جدیدترین کتاب هاوب سایت پک دانلود لذتی متفاوت از یک دانلود راحتبرچسب های کاربردی


آدرس ما در شبکه های اجتماعی