دانلود کتاب چشم انداز تربیت در ایران پیش از اسلام | پک دانلود - packdl

موضوع این پست : دانلود کتاب چشم انداز تربیت در ایران پیش از اسلام

این رساله کوچک که چشم انداز تربیت در ایران پیش از اسلامش نامیده ام بابی از تاریخ تربیت جهانی و دورنمایی از کتاب دیگر نویسنده به نام تاریخ تعلیم و تربیت در ایران باستان می باشد . منظور از گرد آوردن آن متوجه ساختن جوانان میهن ما به دامنه وسیع فرهنگ و پرورش نیاکان است . نژاد ایرانی در تاریخ، مفاخری از خود بیادگار نهاده که کمتر مردمی در جهان می توانند به نظیر آن افتخار کنند . در کتاب تعلیم و تربیت ایران باستان که این رساله شناساننده آنست، شالوده بزرگی نژادی و فرهنگ ملی ما با مدارک استوار به ثبوت رسیده است … … در صفحه ۱۲ این کتاب درباره « تعلیم و تربیت خاص شاهزادگان » می خوانیم : قسمت اعظم تربیت شاهزادگان کیانی تربیت در فنون جنگی و مذهب و عدالت بوده است و از آن چه که فردوسی در باب تربیت سیاوش پسر کیکاوس بوسیله رستم گفته است چنین برمی آید که شاهزادگان را معمولا بزرگان تربیت شده و کارآموزده و قهرمانان کشور تربیت می نمودند و تربیت در محیط مفرح و هوای آزاد میدان انجام می پذیرفت و هنرهائی که می آموختند سواری و تیراندازی و گوی و چوگان و منطق و طبیعیات و شمار و حساب و آئین بزم و اندازه نگاهداری در میگساری و نگهداری باز و شاهین و یوز و بکار بردن آن ها در شکار و عدالت و حقوق و تخت و کلاه و آئین شاهی و سخنوری و نکته سنجی و آئین جنگ و سپهسالاری بوده است . دانش در نزد ایرانیان اوستائی اهمیت زیاد داشت و علم را ایزد خاصی بود بنام چیستا و ایرانیان اوستایی از خداوند می خواستند که به ایشان فرزند دانش پذیر و با تربیت عطا کند زیرا نتیجه دانش اندیشه و گفتار و کردار نیک است و خلاف اینها نتیجه نادانی است … برای دانلود کتاب چشم انداز تربیت در ایران پیش از اسلام ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب چشم انداز تربیت در ایران پیش از اسلام
در قسمت سمت راست(موبایل:بالا) می توانید کتاب را دانلود کنید ودر قسمت چپ(موبایل:پایین) می توانید به صورت انلاین کتاب را مطالعه کنید .
دانلود کتاب با لینک مستقیم : دانلود

برخی از کتاب ها به صورت مستقیم از سایت هایی مانند تک بوک و پارس بوک گرفته شده اند . در اینجا وظیفه داریم از این سایت ها نامی ببریم تا به نحوی حق کپی رایت رعایت شود .

GDE Error: Error retrieving file - if necessary turn off error checking (404:Not Found)

اگر این پست را می پسندید در شبکه های اجتماعی خود نیز آن را انتشار دهید و ما را حمایت کنید . سپاسگزاریم .

لینک کوتاه برای این صفحه : http://packdl.com/?p=88163

پر بازدیدترین کتاب ها

جدیدترین کتاب هاوب سایت پک دانلود لذتی متفاوت از یک دانلود راحتبرچسب های کاربردی


آدرس ما در شبکه های اجتماعی