هوش مصنوعی گوگل مچ مزاحم‌ها را می‌گیرد | پک دانلود - packdl

هوش مصنوعی گوگل مچ مزاحم‌ها را می‌گیرد

زمان انتشار :
هوش مصنوعی
هوش مصنوعی گوگل مچ مزاحم‌ها را می‌گیرد

محققان شرکت گوگل توانسته‌اند هوش مصنوعی بسازند که می‌تواند به کاربران هشدار دهد که فرد ناشناسی در حال نگاه کردن به گوشی آن‌هاست. این هوش مصنوعی به وسیله یک محافظ صفحه نمایش کار می‌کند و قرار است هفته‌ آینده در برنامه‌ای مخصوص رسما درباره آن صحبت شود.

هوش مصنوعی در مدت زمان ۲ میلی‌ثانیه متوجه نگاه افراد ناشناس می‌شود.

حالا این محافظ صفحه نمایش به چه صورت کار می‌کند؟ در حقیقت یک نرم‌افزار با استفاده از یادگیری ماشینی به این محافظ کمک می‌کند. یادگیری ماشینی با استفاده از دوربین جلوی گوشی صورت‌هایی که روبه‌روی گوشی قرار دارند را شناسایی می‌کند. با این کار هوش مصنوعی متوجه صورت افراد مختلف می‌شود و می‌تواند تشخیص دهد که کدام صورت مربوط به صاحب گوشی می‌شود و کدام صورت برای افراد مختلف است. زمانی که هوش مصنوعی متوجه شد فردی به جز صاحب گوشی به صفحه نمایش نگاه می‌کند، به صاحب گوشی هشدار می دهد.

براساس اطلاعات منتشر شده هوش مصنوعی در مدت زمان ۲ میلی‌ثانیه متوجه نگاه افراد ناشناس می‌شود. سازندگان این محافظه صفحه نمایش و هوش مصنوعی به این موضوع اشاره کرده‌اند که ساخته‌ آن‌ها در هر شرایط نوری کار می‌کند، البته هنوز مشخص نیست که این تکنولوژی چقدر از باتری گوشی را مصرف می‌کند.

۱+